Počet dopravních nehod v Olomouckém kraji loni poklesl, méně bylo i mrtvých

Dálniční sjezd na Bělotín

OLOMOUCKÝ KRAJ – Policie zveřejnila statistiky dopravních nehod v Olomouckém kraji za loňský rok. Z údajů je patrné, že koronavirová pandemie a s ní spojený nouzový stav v loňském roce stojí za menším počtem dopravních nehod v kraji. Počet mrtvých a zraněných při dopravních nehodách je vůbec nejnižší za posledních 10 let.

Dopravní policisté loni zaznamenali 8procentní pokles dopravních nehod v Olomouckém kraji. Zatímco loni řešili 5083 nehod, v roce 2019 to bylo 5508 nehod. V porovnání to je o 425 případů méně než v roce 2019. Počet zraněných osob při dopravních nehodách rovněž klesl. Přesto při nich v kraji zemřelo 23 osob, což je o 11 méně než v roce 2019. Zhruba o třetinu se snížil i počet těžce zraněných osob, kterých bylo v uplynulém roce 73. Počty mrtvých i zraněných jsou vůbec nejnižší za posledních 10 let.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Celkem zahynulo 11 řidičů osobních aut, 1 spolujezdec, 2 motorkáři,4 cyklisté a 5 chodců. Nejčastější příčinou nehod byl nesprávný způsob jízdy, hned poté následovala nepřiměřená rychlost. Nejvíce řidiči havarovali v pátek a naopak nejméně v neděli. Nejtragičtějším dnem se loni stal 19. listopad, kdy na dálnici ve sjezdu na Bělotín na Hranicku při havárii zahynuli 2 lidé. O dopravní nehodovosti za uplynulý rok informoval vedoucí odboru služby dopravní policie Dušan Věženský z Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.