Řidička dostala na kluzké silnici smyk a skončila s autem na střeše

Nehoda u Zbytin na Prachaticku (zdroj Policie ČR)

PRACHATICKO – Dopravní policisté na Prachaticku vyjížděli včera v odpoledních hodinách k nehodě osobního automobilu. Jeho řidička nezvládla jízdu na kluzké vozovce a s autem skončila na střeše. Podle informací policie žena nepřizpůsobila rychlost jízdy na zledovatělé silnici.

Nehoda se stala 12. ledna 2021 po jedné hodině odpolední u Zbytin na Prachaticku ve směru od Blažejovic na Volary. „Řidička osobního vozidla Škoda Fabia nepřizpůsobila rychlost jízdy povaze a stavu zledovatělé vozovky, následkem čehož dostala s vozidlem smyk, vyjela vpravo mimo komunikaci do silničního vodotoku, kde se následně převrátila na střechu,“ popsala policejní mluvčí Martina Joklová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Nehoda u Zbytin na Prachaticku (zdroj Policie ČR)

Při dopravní nehodě žena utrpěla přesně nezjištěná zranění, se kterými byla převezena rychlou záchrannou službou do nemocnice. Alkohol u řidičky vyloučila orientační dechová zkouška. Hmotná škoda na vozidle je odhadována na 30 000 korun.