Strážníci kontrolují, kde v mrazivém počasí přespávají bezdomovci

foto: Městská policie Hradce Králové

HRADEC KRÁLOVÉ – I přes pravidelné informování od strážníků o možnosti využití azylových domů, je někteří bezdomovci nechtějí využít, jsou tam totiž pravidla, která nechtějí respektovat.

Díky pravidelným kontrolám se podařilo městské policii nejednou zachránit život lidem bez domova. Tito lidé se kvůli nízkým teplotám dostávají do přímého ohrožení života. „Pokud strážníci v této komunitě zjistí nové osoby, poučí je o možnosti krizového bydlení a o místech, kde mohou získat praktickou pomoc sociálních pracovníků,“ říká mluvčí městské policie Eva Kněžourová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Strážníci spolupracuji velmi úzce s se sociálním odborem hradeckého magistrátu a pracovníky azylových domů. Azylový dům Matky Terezy nabízí ubytování pro 30 osob a stará se také o zimní noclehárnu, která má k dispozici až 90 lůžek k přespání. Hradecký magistrát má pro covid pozitivní bezdomovce připravené i karanténní prostory.