Ve Fakultní nemocnici Brno opět obnovují návštěvy

Zdroj: FN Brno

BRNO – Od pondělí 11. 1. dle usnesení vlády obnovuje Fakultní nemocnice Brno návštěvy. Ty jsou možné ve středu a v neděli od 15 do 17 hodin, návštěvy ale musí dodržovat určité podmínky.

Návštěva musí mít u sebe svou vlastní ochranu dýchacích cest, a to minimálně respirátor třídy FFP2 nebo KN95 bez výdechového ventilu, setkání může trvat nanejvýš 30 minut, s výjimkou pacientů v termálním stádiu nevyléčitelného onemocnění. Návštěvy se v jeden čas účastní nejvýše dvě osoby, nesmí vykazovat příznaky onemocnění covid-19.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„V částech budovy nebo v pokojích, kde je zavedena izolace nebo karanténa, nejsou návštěvy povoleny,“ sdělila tisková mluvčí Veronika Plachá. Přítomnost třetí osoby u porodu v porodnicích Fakultní nemocnice je možná, pokud je třetí osobou druhý rodič dítěte žijící s rodičkou ve společné domácnosti, porod bude probíhat v samostatném pokoji, bude zamezen kontakt třetí osoby s ostatními rodičkami, rodičce i třetí osobě bude proveden antigenní test na koronavirus a třetí osoba bude používat minimálně roušku. Návštěvy matek a novorozenců na Gynekologicko-porodnické klinice nejsou možné.

V Dětské nemocnici jsou návštěvy umožněny každý den od 15:30 do 17:30, o víkendech od 9:30 do 11:30. Na návštěvu může přijít pouze jeden zákonný zástupce. Stále je nutné v celém areálu nemocnice nosit ochranu dýchacích cest.