Vsetínští jubilanti a noví občánci o své dárky nepřijdou

Zdroj: město Vsetín

VSETÍN – V září se mělo uskutečnit tradiční setkání jubilantů a vítání občánků, kvůli zhoršení epidemiologické situace ale žádná z akcí neproběhla. O své dárky ale dotyční nepřijdou, systém předávání bude jako na jaře při první vlně, a to osobně nebo prostřednictvím příbuzných v budově městského úřadu na Svárově.

„V roce 2019 jsme přivítali 165 malých občánků, v roce 2020 jich bylo na radnici přivítáno kvůli pandemii koronaviru pouze 57. Pro dalších 220 dětí připraví členky Komise pro občanské záležitosti dárky i blahopřání, stejně tak to bude i u jubilantů,“ sdělila místostarostka Simona Hlaváčová. Posezení se seniory, kteří slaví v daném měsíci své půlkulaté nebo kulaté narozeniny, probíhalo před pandemií jednou měsíčně. V minulém roce se tyto akce konaly pouze čtyřikrát. Ti, kteří slavili svá jubilea na jaře, si dárky již vyzvedli.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Radnice je připravena na předávání dárků, čeká se jen na zlepšení situace. Matrika poté připraví dopisy pro oslavence a rodiče novorozenců. Termíny a podrobné informace budou uveřejněny ve zvacím dopise. Vsetín tak rozhodně na tyto skupiny nezapomene a své dárky všichni v pořádku dostanou.