Vznítil se olej na pánvi, jedna osoba skončila v péči záchranářů

foto: HZS Královéhradeckého kraje

DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM – Čtyři hasičské jednotky byly vyslány k požáru do bytu, kde mělo začít hořet na sporáku připravované jídlo k obědu. Žena žijící v bytě, se nadýchala zplodin a potřebovala pomoc od záchranky.

K události došlo toto pondělí krátce před polednem v ulici Komenského. Plameny se podařilo v bytě uhasit ještě před příjezdem hasičů. Jednotky zasahující na místě vše důkladně zkontrolovaly a zlikvidovaly zbývající ohniska. „Vyšetřovatel hasičů zjistil, že k požáru došlo při vznícení oleje při přípravě oběda. Rázem se požár rozšířil na digestoř a část kuchyňské linky,“ říká tisková mluvčí hasičů Martina Götzová. Uživatelka bytu zachovala rozvahu a tím, že položila pečící plech na hrnec, tak se jí podařilo olej uhasit. Bohužel se přitom žena přiotrávila nebezpečnými výpary a byl tudíž nutný zásah zdravotnické záchranné služby. Hořící digestoř a kuchyňskou linku potom hasili před příjezdem hasičů dělníci, kteří pracovali v sousedním bytě.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Plameny způsobily škodu za zhruba 50 tisíc korun a značně poškodily vybavení kuchyně.  Na místě zasahovali profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a dobrovolné jednotky z Bílé Třemešné a Verdek, jednotka Žireč byla odvolána po cestě k zásahu.

„V žádném případě bychom neměli hasit hořící olej vodou, protože v tu chvíli dochází k extrémně rychlému odpaření vody a masivnímu rozšíření požáru,“ dodává a upozorňuje Martina Götzová.