Zoo Ostrava hledá nového ředitele, přihlásit se je možné do 26. února

Foto: Zoo Ostrava

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Město Ostrava vyhlašuje výběrové řízení na obsazení místa ředitele Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava. Přihlášky do prvního kola výběrového řízení je nutné odeslat do 26. února.

„Výběrové řízení bude dvoukolové. Do druhého kola postoupí uchazeči, kteří v něm předloží vlastní vizi fungování a rozvoje organizace. Součástí druhého kola bude i vypracování psychologického profilu uchazečů,“ řekla mluvčí města Ostravy, Andrea Vojkovská.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Dlouholetým ředitelem Zoo Ostrava byl Petr Čolas, který dokázal zvednout její renomé tak, že se pod jeho vedením stala respektovanou institucí mezinárodního významu na poli biodiverzity a ochrany přírody. Čolas však v srpnu 2020 zemřel. „V čele naší ostravské zoo chceme mít opět odborníka, který naváže na skvělou práci svého předchůdce,“ řekla náměstkyně primátora Kateřina Šebestová.

Na post ředitele ostravské zoo je požadováno vysokoškolské vzdělání s minimálně pětiletou praxí na vedoucí pozici v prostředí zoologických zahrad, nebo ochrany přírody. Vyžadovány jsou vysoké znalosti v oblasti práce se zvířaty, welfare (pohoda zvířat, pozn. red.), ochrany druhů a životního prostředí. Samozřejmostí jsou manažerské, organizační, komunikační a prezentační schopnosti.

Na sestavení kritérií do výběrového řízení Město Ostrava spolupracovalo s Unií českých a slovenských zoologických zahrad. Nový ředitel by měl nastoupit k prvnímu dubnu 2021.

Přihlášky je možné zasílat poštou či doručit osobně na podatelnu Magistrátu města Ostravy v termínu do 26. února do 13,00 hodin. Podrobnosti o výběrovém řízení jsou zveřejněny na úřední desce Magistrátu města Ostravy.