Agresivní pes těžce zranil majitelku a její psy. Policie hledá svědky

Ilustrační foto

ZLÍN – Policisté pátrají po svědcích útoku neznámého psa na jiné dva psy a jejich majitelku. Žena skončila s těžkým zraněním, jeden napadený pes byl v kritickém stavu. Pokud máte k události jakékoliv informace, volejte 158.

Incident se stal v noci z pátku na sobotu 26. prosince 2020 jednu hodinu po půlnoci na ulici Sokolská ve Zlíně u domu č. p. 3924. „Mladá žena tady venčila své dva psy rasy jorkšírský teriér a belgický ovčák. Oba psy měla na vodítku. Znenadání se k nim velkou rychlostí přihnal pes bílo hnědé barvy rasy americký stafordširský teriér, který nejprve narazil do ženy, kterou shodil na zem a poté napadl postupně oba její psy,“ popsala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Majitelka událost oznámila koncem minulého týdne. „Žena musela vyhledat lékařské ošetření pro sebe i oba své psy. Jeden z nich byl v kritickém stavu. Ona sama utrpěla těžké zranění,“ sdělila Monika Kozumplíková.

Zlínští policisté žádají případné svědky, aby je kontaktovali. „Pokud jste celý incident 26. 12. 2020 jednu hodinu po půlnoci ve Zlíně na ulici Sokolská viděli, volejte, prosím, na linku tísňového volání policie 158,“ vyzvala Monika Kozumplíková.