Auta zaparkovaná v ulicích Valašských Klobouk komplikují zimní údržbu

Častý obrázek z ulic při zimní údržbě. Foto: Valašskokloboucké služby

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – S přibývající sněhovou nadílkou vyrazila do ulic Valašských Klobouk technika zimní údržby. Odklízení však brání někteří řidiči, kteří auta nechávají odstavená na ulicích. Nejenže tím porušují dopravní předpisy, ale mnohdy odklízení úplně znemožní.

Valašskokloboucké služby apelují na majitele aut, aby parkovali v průjezdech a nenechávali je stát na silnicích. „Zúžené průjezdy nám takto v posledních hodinách zkomplikovaly odklizení sněhu například na Sychrově nebo v místních částech. Přeparkováním aut lidé přispějí k plynulému a rychlejšímu odklízení sněhu,“ uvedl jednatel Valašskoklobouckých služeb Roman Petrůj.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Podle pravidel silničního provozu je nutné dbát na to, aby byla při parkování na obousměrné komunikaci zachována šíře vozovky nejméně šest metrů, na jednosměrné pak tři metry. Při odklízení sněhu ovšem pracuje traktor s třímetrovým sněžným pluhem, a tak je manipulace kolem aut značně obtížná.