Auto na střeše, převrácený kamion, od rána přibyly na Vysočině další nehody

Díky sněhové nadílce končily auta mimo silnici. Foto: Policie ČR

KRAJ VYSOČINA – Dopravu na Vysočině zkomplikoval během noci opět sníh. Na D1, kde velký problém způsobovaly zejména kamiony, byly některé úseky v noci zcela nesjízdné. Během rána zaznamenali policisté velké množství nehod, naštěstí bez zranění.

Největší problémy byly v noci kolem třetí hodiny na D1, a to mezi 93.-97. kilometrem směrem na Prahu. Řidiči kamionů, kteří po sněhové vánici nemohli vyjet stoupání, zde své vozy odstavili. Během půl hodiny se sice úsek podařilo zprůjezdnit, ale mnozí řidiči místo ani poté neopustili. „Policisté z dálničního oddělení Velký Beranov je museli budit a vyzývat, aby z místa odjeli. Apelujeme proto na všechny řidiče jedoucí po dálnici D1, aby přizpůsobili rychlost jízdy aktuálním klimatickým podmínkám,“ uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

Na 111. km ve směru na Prahu, na nájezdu z benzinky, zasahovali před šestou hodinou ráno hasiči při požáru kamionu, který převážel osobní auta. Vozidlu hořela zadní náprava, ale i tato nehoda se obešla bez zranění. Úsek na D1, kde stály v noci odstavené kamiony, byl kolem půl sedmé ráno již zcela průjezdný, na místě zůstal jen jeden kamion, který jeho řidič nemohl nastartovat.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V tuto chvíli je dálnice D1 již prosolená a sjízdná bez omezení. Projet lze i většinu silnic I. třídy, jen místy provoz blokují kamiony, jako například v Jitkově u České Bělé na Havlíčkobrodsku. Nákladní vozy ale způsobují problémy i ve městech. Přímo v Jihlavě zablokovaly dnes ráno ulici Sokolovskou a Pávovskou.

Do osmi hodin ráno čtrnáct nehod

U Jakubova na Třebíčsku havarovala hned tři osobní auta, u Pohledu na Havlíčkobrodsku převrátil řidič své auto na střechu. Další nehoda, kdy došlo ke srážce osobního auta a traktoru, se stala dnes ráno nedaleko Svatého Kříže na Havlíčkobrodsku. Velké problémy měl i řidič kamionu u Nové Vsi u Chotěboře, který svůj vůz s nákladem palet převrátil na bok, a taky řidič osobního auta na ulici Polenská v Jihlavě, který se svým autem narazil do plotu. Nehoda se nevyhnula ani autobusu na trase Pikárec – Křižanov, který sjel na krajnici a poté skončil v příkopu.

Díky kluzké silnici skončil autobus v příkopu. Foto: Policie ČR

V tuto chvíli je neprůjezdná silnice v Dlouhé Brtnici na Jihlavsku, kde nemohly vyjet kamiony, a tak je začali řidiči objíždět, až cestu zcela zablokovali. „Na všech silnicích je při jízdě třeba dbát zvýšené opatrnosti, protože silnice mohou být namrzlé a nebezpečí smyku hrozí také například na úsecích s uježděnou vrstvou sněhu,“ dodala Dana Čírtková.