Město přemýšlí, jak využije starou věznici

Foto: oficiální www města Trutnov

TRUTNOV – Budovu využívalo gestapo, v 50. letech komunisté, pak se z ní stal archiv a nakonec sklad. Nyní majetek patří městu a to přemýšlí, jak s ním naloží. Radnice hledá partnery, kteří se chtějí na obnově objektu podílet. Mohla by zde vzniknout dílna, možná depozitář.

Budova z 19. století nejdříve sloužila jako vězení, později jako sklad a teď patří městu Trutnov. Radnice proto hledá možnost, jak budovu využije. Objekt se nachází ve Vězeňské ulici nedaleko Krakonošova náměstí a musí být využíván ve veřejném zájmu, ne pro komerční aktivity. Radní chtějí využít na opravu i dotace, následný provoz by už neměl být financován z prostředků města. „Věznice má dvě patra a podkroví, její konstrukce a vnitřní dispozice stále odpovídají původnímu účelu stavby. Cely jsou zachované, objekt má masivní zdi a klenuté stropy. Máme představu o několika formách využití, ať už v oblasti kultury, vzdělávání, nebo spolkové činnosti. Mohla by zde být například sdílená dílna, robotické laboratoře, depozitáře muzea, částečně kavárna a mnoho dalšího,“ říká místostarosta Tomáš Eichler.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.