Na Vysočině začalo očkování seniorů, o vakcínu je velký zájem

Ilustrační foto

KRAJ VYSOČINA – V domovech pro seniory zahájili včera očkování proti koronaviru. Vakcínu dostala více než stovka klientů Domova pro seniory v Třebíči, v následujících dnech proběhne očkování i v dalších domovech.

Zájem o očkování byl v Domově pro seniory Manželů Curieových v Třebíči velký. „Vakcínu již dostalo 131 zájemců z řad klientů, sto z nich je starších 80 let,“ informovala ředitelka domova Zuzana Malásková s tím, že do týdne budou naočkováni zbývající klienti.

Další očkování je naplánováno např. v Domově Jeřabina v Pelhřimově nebo v Seniorpenzionu a v Domě klidného staří ve Žďáru nad Sázavou. „Aktuálně má Kraj Vysočina, resp. jeho vakcinační centrum Nemocnice Jihlava k dispozici z úterního závozu 390 lahviček, každá o 5–6 dávkách vakcíny. Balení jsou podle předchozí domluvy zavážena na konkrétní spolupracující spádové nemocnice,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zájem o očkování má podle hejtmana v regionu více než 3700 klientů pobytových sociálních zařízení a více než dva tisíce zaměstnanců, kteří o ně pečují. Čísla se mohou měnit v závislosti na zdravotním stavu zájemců, popř. uplynutím doby od potvrzené pozitivity.