Neosvětlený motorkář se u Třeboně střetl s osobním autem

Nehoda malé motorky a osobního automobilu nedaleko Třeboně (zdroj Policie ČR)

JINDŘICHOHRADECKO – Kriminalisté vyšetřují okolnosti čelního střetu malé motorky s osobním vozidlem na Jindřichohradecku. Motorkář utrpěl při nehodě těžká zranění a musel být převezen do nemocnice.

Nehoda se stala ve středu 13. ledna 2021 po páté hodině večerní nedaleko lázeňského města Třeboň. „Po příjezdu na místo policisté zjistili, že na silnici druhé třídy číslo sto padesát čtyři mezi obcemi Hrachoviště a Třeboň, v místní části Branná, jela dvojice mladých motorkářů, kdy dle svědků, první byl osvětlen, ale za ním druhý jedoucí mladík jel na malém pitbiku, který nebyl osvětlený,“ popsal policejní mluvčí Milan Bajcura.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V tu dobu jel v protisměru devětadvacetiletý řidič osobního vozidla značky Peugeot, který podle informací policie pravděpodobně začal předjíždět před ním pomalu jedoucí osobní automobil a ve tmě čelně narazil do řidiče na pitbiku. „Při nehodě se lehce zranil řidič osobního vozidla, ale velmi těžce zranil osmnáctiletý motorkář, který byl z místa transportován do nemocnice,“ uvedl Bajcura.

Nehoda malé motorky a osobního automobilu nedaleko Třeboně (zdroj Policie ČR)

Vzhledem k zjištěným okolnostem si případ převzali jindřichohradečtí kriminalisté z oddělení obecné kriminality, kteří ve věci zahájili úkony pro podezření ze spáchání přečinu Ublížení na zdraví z nedbalosti.