Opilý muž se pral s průvodčím, byl vulgární a neměl roušku

Ilustrační fotografie, zdroj: Pixabay

TACHOVSKO – Znechuceně se museli cítit cestující ve vagónu rychlíku, v kterém včera v dopoledních hodinách jeli po trase z Chebu do Prahy. Zapříčinil to opilý agresor se svým nevybíravým chováním.

Čtyřiačtyřicetiletý muž tam vulgárně pokřikoval a urážel při tom několik spolucestujících. Nevybíravě se choval i vůči cestujícím, kteří jej upozornili na to, že nemá ničím zakrytá ústa a nos. Při následné kontrole jízdenek se celou situaci snažil vyřešit dvaačtyřicetiletý průvodčí, který se pokusil opilce uklidnit. „Podnapilý muž však svoji agresi zaměřil na průvodčího. Začal ho slovně urážet a následně na něj také fyzicky zaútočil, když ho svojí hlavou udeřil do jeho hlavy,“ popsala situaci policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Průvodčí celý incident oznámil na linku tísňového volání, a tak na vlakovém nádraží ve Stříbře již na agresora čekala policejní hlídka. Muž i nadále slovně útočil na své okolí a na výzvu policistů, aby zanechal svého protiprávního jednání, nereagoval, naopak se s výhružkami snažil opětovně fyzicky zaútočit na průvodčího. „Policisté v útoku muži zabránili a za pomoci donucovacích prostředků jej zpacifikovali. Muže zadrželi a následně jej převezli na oddělení k provedení potřebných úkonů. Při provedení dechové zkoušky přístroj naměřil hodnotu 1,91 promile alkoholu. Policisté ve věci zahájili úkony zkráceného přípravného řízení a agresorovi sdělí podezření ze spáchání přečinu výtržnictví a z přečinu ublížení na zdraví ve stádiu pokusu,“ dále uvedla mluvčí.