Opilý muž upadl a nemohl vstát, podchlazeného ho zachránili strážníci

Ilustrační foto

BRNO – Poblíž medlánecké chatové oblasti málem přišel o život čtyřiačtyřicetiletý muž. Zřejmě pod vlivem alkoholu upadl a nemohl vstát. V mrazivém počasí mu poskytla pomoc hlídka městské policie.

Ležícího  muže si všimla rodina, která se zrovna vydala na procházku. Zavolala proto ihned na linku 156, čímž muži nejspíše zachránila život. Na místo dorazili strážníci, kteří našli ležet dotyčného s promodralými rty a silně podchlazeného. „Jejich přítomnost vnímal, ale nebyl si jistý, kdo na něj mluví. Neměl ani tušení, kde je a jak se tam dostal,“ popisuje případ tiskový mluvčí Pavel Šoba.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jelikož měli strážníci podezření, že je muž opilý, zeptali se ho, kolik toho vypil. Jen s námahou jim odpověděl, že jim nebude lhát, více z něj nedostali. Opatrně ho proto zvedli a pomalými krůčky a s podpíráním ho dovedli k silnici. Tam všichni čekali na příjezd záchranné služby, muže usadili do vyhřátého služebního vozidla. Záchranáři si poté muže od hlídky převzali a po prvotním ošetření jej převezli do nemocnice.