Přípravy na očkování pokračují. Pardubickému kraji pomohou nově naočkovaní praktičtí lékaři

PARDUBICKÝ KRAJ – V souvislosti s vytvářením sítě očkovacích center oslovil kraj praktické lékaře, ambulantní specialisty a stomatology, kteří by měli zájem být očkovaní a následně mohli pomoci v těchto centrech. Očkování těchto lékařů má proběhnout koncem tohoto týdne. V pondělí se má spustit očkování v prvním domově pro seniory.

Jelikož nebude možné obsazovat dlouhodobě služby v budoucích očkovacích centrech pouze zaměstnanci nemocnice a také vzhledem k zátěži, která je na krajské nemocnice kladena, oslovil kraj praktické lékaře, dětské lékaře, ambulantní specialisty, stomatology a jejich zdravotní sestry s prosbou o pomoc. „Zároveň je budeme postupně očkovat. Na základě vyplněného formuláře se jedná o 290 zájemců o pomoc v očkovacích centrech z řad lékařů a zdravotních sester, které v tuto chvíli postupně obvoláváme a domlouváme s nimi konkrétní termín jejich očkování,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.  

Od pondělí má začít očkování také v domově pro seniory v Pardubicích. „Na pondělí bude připraveno přes 300 vakcín pro domov seniorů U Kostelíčka v Pardubicích, kde bude očkování zajištěno ošetřujícími lékaři, se kterými zařízení spolupracuje. Následně budeme v návaznosti na dodávky vakcín pokračovat i v dalších zařízeních,“ upřesnil radní pro sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola.

Jak jsme vás informovali ZDE, v kraji vzniká síť očkovacích center. „Od 1. února chceme spustit pět velkokapacitních očkovacích center ve městech, kde sídlí naše nemocnice akutní péče, a od 1. března v dalších spádových obcích. Od 18. ledna chceme spustit zkušební provoz v sále Jana Kašpara na Krajském úřadě Pardubického kraje. Zde s administrativou pomohou krajští úředníci. Těch se v tuto chvíli přihlásilo téměř 60. Stejným způsobem chceme před ostrým provozem otestovat na konci ledna jednotlivá očkovací centra ve Svitavách, Chrudimi, Ústí nad Orlicí a Litomyšli tak, abychom byli 1. února připraveni,“ řekl hejtman Martin Netolický.

První prioritní skupinou, která se bude moci od 15. ledna registrovat, jsou senioři nad 80 let. Pro usnadnění jejich registrace vytvoří kraj speciální telefonní linku. „Senioři jsou skupinou, která může mít problém s vyplněním formuláře, a proto jim chceme maximálně pomoci. Jakmile bude linka vytvořena, zveřejníme ji na webu kraje, budeme informovat starosty obcí, praktické lékaře a další, aby toto číslo předávali seniorům,“ řekla náměstkyně hejtmana pro oblast zdravotnictví Michaela Matoušková.

Ilustrační foto