S registrací na očkování proti covid–19 pomůže seniorům krajský manuál

OLOMOUCKÝ KRAJ – Od zítřka se můžou senioři nad 80 let začít registrovat k očkování proti covid-19 přes centrální rezervační systém zřízený Ministerstvem zdravotnictví ČR. Olomoucký kraj připravil pro všechny zájemce o očkování jednoduchý a přehledný manuál, s jasnými instrukcemi. Hejtmanství jej dnes zaslalo všem obcím na území kraje prostřednictvím datové schránky.

Všichni, kteří si nebudou vědět rady s registrací na očkování proti covid–19, se můžu obrátit na svou obec. Olomoucký kraj dnes prostřednictvím datové schránky zaslal všem obcím jednoduchý a přehledný manuál, s jasnými instrukcemi, jak se k očkování registrovat. „Námi vytvořený návod by měl usnadnit komunikaci obcím, na které se jejich obyvatelé obrací v první řadě. Jde nám o to, aby senioři nebo lidé, kteří jim budou s registrací pomáhat, netápali,“ uvedl hejtman Josef Suchánek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Manuál obsahuje například informaci o tom, že je k registraci potřeba rodné číslo zájemce o očkování a je proto dobré si předem nachystat občanský průkaz nebo jiný doklad s tímto údajem. Při přihlašování můžou seniorům pomoci další osoby, například příbuzní, ale také jejich praktičtí lékaři. Osoba, která bude registraci zadávat, pak potřebuje také mobilní telefon, kam dorazí PIN – ten je podmínkou pro vstup do registrace.

Například ve Fakultní nemocnici (FN) Olomouc se první senioři mohou nechat naočkovat už zítra. Očkovací centrum momentálně funguje na Klinice pracovního lékařství (budova P na ulici I.P.Pavlova v Olomouci). Příští týden nemocnice podle mluvčího Adama Fritschera také otevře rezervační systém pro zájemce z řad zdravotníků mimo FN Olomouc. Od zítřka začínají také s očkováním praktických, zubních lékařů a jejich sester v nemocnicích AGEL v Prostějově, Přerově a Šternberku. Zájemci se musí předem telefonicky nahlásit přímo v dané nemocnici.