S Tatrovkou nacouval přímo do vlaku, škoda skoro za milion

PŘEROV – Poněkud nezvyklá nehoda se stala včera dopoledne v Přerově, městské části Dluhonice. Řidič s Tatrovkou couval na nezpevněné účelové komunikaci směrem ke kolejišti, přehlédl však pomalu projíždějící manipulační nákladní vlak, do kterého narazil. Škoda, která vznikla na vlakové soupravyě, není zanedbatelná.

Včera dopoledne vyjeli policisté k nehodě, která se stala v lokalitě přerovské městské části Dluhonice. Na nezpevněné účelové komunikaci couval řidič s Tatrovkou směrem ke kolejišti v blízkosti nadjezdu u železniční stanice Přerov – Dluhonice. „Při tomto manévru ale přehlédl pomalu jedoucí manipulační nákladní vlak na vyloučené koleji, který tvořila lokomotiva s pěti vagony a následoval střet posledních dvou vozidel soupravy s korbou nákladního vozidla,“ uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Nehoda se stala na místě, kde není běžný provoz, nebránila proto průjezdu jiných vlaků. Ke zranění nedošlo a nepotvrdilo se ani, že by nepozorný řidič řídil pod vlivem alkoholu. Škoda na vlakové soupravě byla předběžně stanovena na 800 000 korun a na náklaďáku 2 000 korun. Ze strany policie byla nehoda uzavřena uložením blokové pokuty ve výši 1 500 korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .