Sníh a mráz trápí řidiče na Zlínsku. Za den a půl tu došlo k 25 haváriím

Nehoda v Neubuzi. Foto: Policie ČR

ZLÍNSKO – Záchranné složky jsou od úterního podvečera neustále ve střehu. Do dnešního dopoledne vyjížděli dopravní policisté na Zlínsku k 25 nehodám, ke kterým došlo kvůli zhoršeným podmínkám na silnicích. Naštěstí se všechny havárie obešly bez vážnějších zranění.

Podle policie řidiči často nerespektují dopravní značení a vjíždějí do míst, kde se cesty v zimě neudržují. „Příkladem je případ jednoho cizince za volantem kamionu, který včera ve Vizovicích odbočil na ulici Partyzánskou a dál na ulici Hrušové a chtěl si tím zkrátit cestu z Vizovic do obce Loučka. To se mu nevyplatilo. Sklouzl z cesty a zůstal v těchto nesjízdných místech stát,“ popsala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Většina dopravních nehod se stala proto, že řidiči nestihli včas zabrzdit na kluzké silnici. „V části Zlína Prštné srazila osmnáctiletá řidička chodkyni jdoucí po chodníku, protože dostala smyk a vjela na chodník, kde nakonec narazila do oplocení rodinného domu. Jiní řidiči zase narazili svodidel, do stromu, do obytných budov nebo do jiného vozidla,“ sdělila Monika Kozumplíková.

„Apelujeme na řidiče, kteří musí vyjíždět z domu i v těchto náročných povětrnostních podmínkách, aby byli opatrní a přizpůsobili rychlost jízdy povrchu vozovky. Zároveň je důležité předvídat i chování dalších řidičů a chovat se ohleduplně,“ zdůraznila mluvčí.

Nehoda v Otrokovicích. Foto: Policie ČR
Nehoda v Otrokovicích. Foto: Policie ČR
Nehoda v Zádveřicích. Foto: Policie ČR
Nehoda ve Zlíně-Mladcové. Foto: Policie ČR
Nehoda ve Zlíně-Prštném. Foto: Policie ČR