Stezka je hotová, další práce budou pokračovat

Foto ilustrační

HRADEC KRÁLOVÉ – Místo před zimním stadionem je poměrně frekventovanou zónou v krajské metropoli, město pracuje na její úpravě. Myslí přitom jak na chodce, tak i na cyklisty. Dokončené úseky by měly být k dispozici hned, jak to půjde.

Téměř půl roku trvají úpravy frekventovaného místa před zimním stadionem, stezku podél Jiráskových sadů se podařilo téměř dokončit. Předčasné užívání stavby bylo schváleno, ještě se však musí čekat na rozhodnutí stavebního úřadu. „V této lokalitě dochází ke stavebním úpravám několika míst a cest, jedná se třeba o cyklostezky podél Komenského ulice, od Hučáku nebo od lávky přes Orlici. Práce pokračují po etapách, a vzhledem k tomu, že se již část z těchto oprav podařilo dokončit, chceme nyní žádat o její předčasné užívání,“ říká náměstek primátora Jiří Bláha.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Tam, kde to půjde, chce město jednotlivé dokončené úseky hned zprovoznit. V plánu jsou také mlatové chodníky, úprava zeleně a cyklistické stojany pro fanoušky hokejových zápasů nebo jiných akcí, které se odehrávají na zimním stadionu.