V kraji docházelo celý den k nehodám, zasahovala i záchranka

Ošklivě vypadající nehoda mezi Stonařovem a Pavlovem skončila bez zranění. Foto: Policie ČR

KRAJ VYSOČINA – Přes opakované výzvy řidičům došlo i během odpoledne k řadě dopravních nehod, za které může současné počasí. V průběhu dne jich zaznamenali policisté v kraji téměř čtyři desítky. Zatímco ráno při nich nebyl nikdo zraněn, postupně došlo ke zranění tří lidí.

Prvním zraněným byl řidič, který o půl jedenácté dopoledne u Ledče nad Sázavou, nedaleko odbočky na Kožlí, vrazil s autem do stromu. Záchranka jej s lehčím zraněním odvezla k ošetření do havlíčkobrodské nemocnice. Další nehoda, která vypadala nebezpečně, ale nakonec se obešla bez zranění, se stala před půl jednou odpoledne u Kostelce. Osobní auto tam vyjelo mimo silnici a skončilo otočené na střechu. Mimo hlavní cestu a na střeše skončil se svým vozem i další nezraněný řidič, který havaroval mezi Stonařovem a Pavlovem.

Také při nehodě u Kostelce nebyl nikdo zraněn. Foto: policie ČR

Záchranáři zasahovali u dnešních nehod zatím naštěstí jen dvakrát. „Druhá nehoda se zraněním se stala krátce po třinácté hodině na silnici mezi obcemi Ždírec a Polná, kde havarovalo osobní vozidlo. Při nehodě se zranily dvě osoby, které byly převezeny do zdravotnického zařízení,“ informovala mluvčí policie Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V době od dnešního rána do patnácté hodiny došlo v kraji celkem ke třiceti šesti nehodám. Kromě toho přijali policisté jen za dopoledne přes třicet oznámení od řidičů, kteří si stěžovali na obtížně sjízdné silnice. Hlášení přicházela z celého kraje. „Stále platí naše varování, aby řidiči jezdili opatrně a zbytečně neriskovali, protože silnice jsou na některých místech pokryté sněhem, který může přimrzat, a kluzká vozovka se pak stává velmi nebezpečnou,“ dodala Dana Čírtková.