Ve sbírce pro rodinu zesnulého Davida Stypky se vybralo za 4 dny 3,5 milionu

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Obdivuhodného projevu lidské soudržnosti a štědrosti se ve veřejné finanční sbírce dostává aktuálně rodině zesnulého hudebníka Davida Stypky. Ten zemřel v neděli 10. ledna. Zanechal zde partnerku se třemi dětmi.

Manažerka pro vztahy s veřejností, Štěpánka Batíková, působící ve společnosti Universal music, založila den po Davidově skonu peněžní sbírku na stránce Z nesnáze. Záměrem bylo pomoci jeho rodině. Na stránce sbírky napsala: „Odešel výjimečný umělec, kamarád a táta tří dětí. Podlehl dlouhé nemoci, se kterou statečně bojoval. Byl optimista a věřil, že ji zvládne. Bohužel osud rozhodl jinak.“

Stránku sbírky najdete Z D E 

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Příběh Davida Stypky vzbudil u lidí v České republice velké emoce. Hudebník, se svojí kapelou Bandjeez, musel kvůli své nemoci a omezením spojeným s pandemií koronaviru zrušit naprostou většinu svých koncertů v roce 2020. I z těchto důvodů se ocitl s rodinou v kritické finanční situaci.

Lidé proto po Davidově smrti do sbírky, která má pomoci jeho přítelkyni a jejich třem malým dětem, začali hned posílat finanční příspěvky. Od založení sbírky na ní zhruba každých 5 minut přistane nějaký finanční obnos a výše konta v tuto chvíli dělá bezmála 3,5 milionu. Do konce sbírky zbývá ještě 89 dní.

Sbírka pro rodinu Davida Stypky Z D E