VIDEO: Policisté slouží směny v nemocnicích, pomáhají i hygienikům, darují krev

zdroj: Plicie JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – V současnosti pomáhá v jihomoravských zdravotnických zařízeních 28 policistů či občanských zaměstnanců. Zatím posilují personál Fakultní nemocnice Brno, Fakultní nemocnice u sv. Anny a znojemské nemocnice.

V následujících týdnech by policisté měli nastoupit vypomáhat do dalších zdravotnických zařízení i nově vznikajících očkovacích center. Celkem by v nemocnicích měly sloužit více než čtyři desítky policistů. Pomáhají ve zdravotnickém provozu na covidových i necovidových jednotkách i na administrativních pozicích. Nadále pokračují i v trasování, což je hlavní pracovní náplní tří desítek policistů. Kromě klasického dárcovství krve darují policisté, kteří prošli onemocněním Covid-19, také svou rekonvalescentní krevní plazmu. „V úterý se kolegové na Břeclavsku zapojili do akce Daruj krev společně s Policií ČR a Zdravotní pojišťovnou MV. Po zprovoznění očkovacích center budeme dohlížet na plynulost dopravy, mimo jejich provozní dobu je budeme samozřejmě střežit. V případě potřeby se budou kolegové z oddělení silničního dohledu podílet na rychlém rozvozu vakcín,“ popsal policejní mluvčí Pavel Šváb.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.