VIDEO: V Dlouhé ulici zvali hosty do restaurace. Prý mají otevřeno!

Ilustrační foto. Zdroj: MP Praha

PRAHA – Několik lidí bez roušek sedělo v restauraci a další dva točili pivo. Majitel hlídce tvrdil, že se jedná pouze o zaměstnance. Hosté to však vzápětí vyvrátili.

Na otevřenou restauraci v centru Prahy přišli strážníci během své služby,“ informovala dnes mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Kromě klasického výdeje jídla do krabiček skrze výdejové okénko, zvali zaměstnanci hosty do vyhřáté restaurace. Tvrdili jim dokonce, že mají normálně otevřeno a mohou si dát i čerstvě natočené pivo.

Při příchodu strážníků do restaurace v Dlouhé ulici, sedělo uvnitř několik lidí bez roušek, dva stáli u pípy a čepovali pivo,“ doplnila mluvčí. Ani obsluha pípy neměla zakryté dýchací cesty. Majitel hlídce začal tvrdit, že se uvnitř provozovny nacházejí pouze zaměstnanci. Tvrzení pětapadesátiletého muže však vzápětí vyvrátili přítomní sedící.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Navíc svorně uvedli, že jim dotyčný řekl, ať si jdou na pivo, že je normálně otevřeno. A to si chtěli pouze vzít jídlo s sebou. „Po kontrole totožnosti návštěvníci uposlechly výzvu hlídky, nasadili si roušky a provozovnu v klidu opustili,“ dodala mluvčí. Nyní se budou správní orgány zabývat všemi zjištěnými přestupky.