Zájemci se mohou nově nechat testovat na covid i ve Valašských Kloboukách

Antigenní testy. Foto: KMN

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Obyvatelé Valašských Klobouk už kvůli testům na covid nebudou muset do Zlína. Od úterý začne do města dojíždět mobilní tým společnosti Vaše laboratoře, který bude provádět jak antigenní, tak PCR testy. Podmínkou je předchozí rezervace.

Odběry budou probíhat vždy v úterý a ve čtvrtek od 12 do 15 hodin ve vestibulu kulturního domu Klobučan (vchod B) na Masarykově náměstí. Nutné je předchozí objednání, které mohou lidé provést v pracovních dnech od 8 do 12 hodin na telefonním čísle 739 408 931.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na PCR testy se mohou přihlásit pouze ti, které k nim poslal lékař nebo hygienik. Odběry podstoupí v jiném čase než bezpříznakoví zájemci o antigenní test. K testům je potřeba vyplnit formulář, který dostanou na místě, nebo ho stáhnou z webu a vyplní předem.

Prostor bude při odběrech upraven tak, aby se dodržela veškerá hygienická opatření. Do vestibulu budou zájemci přicházet vstupem B vždy maximálně po dvou, po odběru odejdou určeným východem po jednom. Výsledek antigenního i PCR testu obdrží lidé do 24 hodin přes e-mail a SMS, nedojde proto ke kumulaci osob.