Mladého muže na Havlíčkobrodsku srazil při běhání kamion. Na místě zasahoval vrtulník

Kamion zůstal po nehodě uvězněný v příkopu. Foto: ZZS KHK

HAVLÍČKŮV BROD – K vážné dopravní nehodě, při které byli zraněni dva lidé, došlo včera vpodvečer nedaleko Havlíčkova Brodu. Plně naložený kamion srazil muže běžícího na okraji silnice a poté se převrátil do příkopu. Vážné zranění chodce si vyžádalo letecký transport do nemocnice.

Oznámení o nehodě přijali policisté ve čtvrtek 14. ledna krátce po sedmnácté hodině. „Řidič nákladního vozidla Scania jel ve směru od Kolína, přičemž se dostal do protisměru, kde došlo ke střetu s chodcem. Nákladní vozidlo vjelo mimo komunikaci do příkopu, kde se převrátilo na bok. Řidič vozidla zůstal ve vozidle zaklíněn,“ informovala mluvčí policie Stanislava Rázlová.

Ve spolupráci se ZZS Kraje Vysočina zasahovala na místě i záchranná služba Královehradeckého kraje. Foto: ZZS KHK

Na místo okamžitě dorazili záchranáři, policisté i hasiči. Řidiče kamionu převezli záchranáři hned po vyproštění s lehkým zraněním do nemocnice v Havlíčkově Brodě. Jeho dechová zkouška nevykazovala žádné stopy alkoholu. Zranění čtyřiadvacetiletého běžce byla ale natolik závažná, že vyžadovala letecký převoz do traumacentra v Hradci Králové.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Bezprostředně po nehodě byla silnice zcela neprůjezdná, během noci zde pak probíhalo překládání nákladu, takže se dalo projet jen jedním pruhem. Škoda byla předběžně odhadnuta na více než tři sta tisíc korun. Okolnosti nehody policisté prověřují.