Nedostali jste se do autobusu do Jeseníků? Už se to nebude opakovat, kraj posílí spoje

OLOMOUCKÝ KRAJ – Olomoucký kraj posílí od soboty 16. ledna autobusové i vlakové spoje, které míří do Jeseníků. Důvodem je zvýšený zájem cestujících o přepravu do hor. V případě autobusů budou lidé moci využít posilové linky vypravené nad rámec jízdního řádu. U spěšných vlaků přibydou do souprav další vozy.

„S ohledem na skutečnost, že chce Jeseníky v poslední době navštívit stále více lidí, začaly být autobusy i vlaky přeplněné. Zaznamenali jsme negativní reakce cestujících, kteří se do spojů vůbec nedostali. Proto jsme se s dopravci domluvili na posílení – a to už od tohoto víkendu,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Michal Zácha. Například spěšný vlak, který do Jeseníku vyráží v sobotu o půl osmé ráno ze Zábřehu, bude posílen o jeden vagon. Spoj, který ze stejného místa vyjíždí o půl desáté, bude mít až do odvolání v sobotu více o jeden a v neděli o dva vagony.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

„Kapacita vlaků, u kterých dojde k posílení, bude o víkendech 232 míst k sezení. Ve spěšném vlaku číslo 1403 pak bude o nedělích dokonce 312 míst pro sedící pasažéry,“ sdělila ředitelka Koordinátora integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje Kateřina Suchánková. Autobusy, které do a z hor jedou podle platného jízdního řádu, v sobotu posílí spoje s odjezdem po osmé ráno z Olomouce a před třetí hodinou odpoledne z Jeseníku. Linka odjede ve stejném čase i v neděli, zpět do krajského města se ale bude vracet už o půl třetí. Detailní informace najdete ZDE.