Od pondělí začne očkování v záložní nemocnici

Ilustrační foto

BRNO – Od pondělí 18. 1. 2021 připravuje Fakultní nemocnice Brno možnost očkování v záložní nemocnici na brněnském výstavišti. Pro očkování na tomto místě je nutné se registrovat přes centrální rezervační systém.

Využít lze stránku nebo stránku. S registrací seniorům pomůžou rodinní příslušníci, praktický lékař, obecní úřad, neziskové organizace, případně na linkách 1221 a 800 129 921, což je linka zřízená Jihomoravským krajem. „Nejsme schopni očkovat někoho, kdo nemá vytvořenou rezervaci,“ podotýká tisková mluvčí Veronika Plachá.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Od dnešního dne se můžou registroval osoby starší 80 let, od pondělí poté zdravotnický personál. Bez objednání jsou očkování hospitalizovaní pacienti LDN či klienti pobytových sociálních služeb.

Při registraci mějte u sebe mobilní telefon, na který vám přijde vstupní PIN. Při registraci vyplníte osobní údaje, ze seznamu si vyberete preferované očkovací místo, označíte kategorii, do které patříte a poté obdržíte zprávu z dalším PIN kódem. Tím jste registrovaní. Poté je nutné si vytvořit rezervaci, a to výběrem volného termínu a zadáním PIN kódu, který jste obdrželi při registraci. K aplikaci druhé dávky budete objednáni na očkovacím místě po obdržení první dávky. Na očkovací místo je nutné se dostavit v termínu, který jste si zarezervovali. S sebou musíte mít občanský průkaz a průkaz pojištěnce. Je nutné dodržovat pokyny personálu a mít stále nasazenou roušku.