Po srážce tramvají v centru Ostravy je zraněno 8 lidí, policie hledá svědky

Foto: PČR - Srážka tramvají v centru Ostravy si 15. ledna ráno vyžádala 8 zraněných lidí

OSTRAVA – Osm zraněných, taková je situace po dnešní srážce tramvají v centru Ostravy. K té došlo ráno na rohu ulic 28. října a Nádražní, mezi tramvajovými zastávkami Elektra a Karolina. Tramvajová doprava musela být během vyšetřování nehody odkláněna na terminál v Ostravě-Hranečníku. Přesnou příčinu, proč jedoucí tramvaj narazila do stojící tramvaje, nadále vyšetřuje policie. Ta se zároveň obrací na svědky události, aby se přihlásili.

Tramvaje havarovaly v centru Ostravy 15. ledna v 6,30 hodin ráno. Po střetu došlo k pádům a zranění osmi osob, které v tramvajích cestovaly, proto na místo ihned vyjely tři posádky zdravotnické záchranné služby. „Jedná se o větší počet zraněných. Mezi osmi zraněnými jsou i dva řidiči tramvají. Všichni byli při vědomí a se zdravotníky komunikovali,“ řekl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Pět žen a tři muži ve věku od 23 do 49 let během nehody utrpěli lehká a středně těžká poranění, vesměs na hlavě. Jeden člověk si zranil záda. Pacienti byli po prvotním ošetření posádkami záchranářů transportováni na úrazové ambulance ostravských nemocnic.

„Prosíme svědky události, především řidiče motorových vozidel, kteří mají za čelním sklem kameru a mohli tak zaznamenat průběh dopravní nehody, nebo jiné poznatky, aby se obrátili na linku 158, případně na nejbližší policejní služebnu,“ řekla policejní mluvčí Eva Michalíková.

U obou řidičů byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu s negativním výsledkem. Předběžná škoda byla vyčíslena na několik miliónů korun.

Foto: raš – Doprava musela být odkláněna na terminál Hranečník
Foto: raš – Doprava musela být odkláněna na terminál Hranečník
Foto: PČR