Policie bude řešit lesní skládku v pásmu vodní ochrany na pomezí Bartovic a Šenova

Foto: raš - Nepovolená skládka odpadu v lese na hranici Ostravy-Bartovic a Šenova

OSTRAVA – Pracovníci Lesů České republiky obdrželi v těchto dnech hlášení o nepovolené skládce odpadu. Ta se nachází v lesním porostu v Ostravě-Bartovicích. Skládka se ale zároveň ocitá také ve vodním pásmu 2. stupně hygienické ochrany. Majitelem zmíněného lesního pozemku jsou právě Lesy ČR.

Místo, kde na skládku narazíte, leží asi 20 metrů od hranice měst Ostrava a Šenov. Nejbližší šenovské domky se nachází od skládky ve vzdálenosti 30 metrů a to na ulici Osadní. Naopak na první obytné domy Ostravanů narazíte v Bartovicích až po ujití 1,5 kilometru po lesní pěšině.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Skládka jeví znaky delší existence. Lze na ní nalézt obrovskou hromadu listí, kompostu, shnilých jablek, nehodící se rostliny z domácích květináčů. Nechybí ani vánoční stromečky, dřevěná prkna, plasty a pneumatiky.

„Lesníci nikdy nezakládají v lese skládky. Ani listí, ani ničeho jiného. Nepovolené skládky v lesích vždy pochází od obyvatel. Pokud na ně narazíte, nebojte se je nahlásit,“ sdělil naší redakci zodpovědný pracovník Lesů ČR z ostravského ředitelství, který si nepřál být jmenován.

Vzhledem k blízkým šenovským domkům se nabízí spekulace, že skládku založili právě lidé z nedaleké lokality okolo ulice Osadní. Město Šenov přitom disponuje vlastním sběrným dvorem.

Na místě působící odpadová společnost Šenovanům přitom umožňuje pořídit si na zahradu kontejnery pro kompletní třídění. To někteří obyvatelé blízkých domů také udělali, a řádně třídí. Na jejich zahradě můžete vidět hned 4 kontejnery – zelený, modrý, žlutý a hlavně hnědý, který slouží na kompost a bio odpad. Proto jsou hromady kompostu v lese vzdáleném pár kroků paradoxem.

„Je nepochopitelné, že někdo do lesa vyhodí pneumatiky, když vám je nyní musí ze zákona zpětně odebrat pneuservisy,“ řekl k věci výše zmíněný pracovník Lesů ČR a na závěr dodal, že případ v nejbližších dnech bude ze strany Lesů ČR předán k vyšetřování policii.

Foto: raš – Nechybí ani vánoční stromky

Foto: raš – Někteří lidé v okolí skládky přitom ukázkově třídí. Město Šenov veškerý tříděný odpad pravidelně sváží.
Foto: raš – Skládka se nachází ve vodním pásmu  2. stupně hygienické ochrany
Foto: raš – Pohled z Ostravy-Bartovic na nejbližší šenovské domy