Při srážce čtyř aut u Zlechova přišel o život jeden z řidičů

Foto: HZS Zlínského kraje

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Hromadná havárie čtyř osobních aut uzavřela provoz na silnici I/50 u Zlechova. Následky jsou tragické. Jeden ze šesti účastníků nehody zemřel, další tři utrpěli zranění.

Záchranné složky vyrazily na místo kolem půl šesté vpodvečer, mezi nimi také hasiči z Uherského Hradiště a Buchlovic. „Jak bylo velitelem potvrzeno, došlo zde k dopravní nehodě čtyř automobilů, a na místě se nacházely zraněné osoby. Tři z nich si do své péče převzala posádka zdravotnické záchranné služby a u jedné osoby lékař bohužel konstatoval exitus. Po zadokumentování nehody policií bylo provedeno vyproštění těla ze zdemolovaného vozu pomocí hydraulického zařízení,“ sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička.

„Ze zavinění dopravní nehody je podezřelý osmadvacetiletý řidič vozidla Ford Tranzit z Brna, který při jízdě od Starého Města přejel do protisměru, kde se střetl s vozidlem Škoda Fabia. Vozidla po střetu následně narazila do dalších dvou vozidel Opel Astra a Škoda Rapid,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Javorková. Při nehodě zemřel šedesátiletý řidič fabie.

Dechové zkoušky byly negativní až na osmadvacetiletého řidiče, u kterého policisté naměřili přes jedno promile. „Je podezřelý z trestného činu usmrcení z nedbalosti a trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Řidič má zadržený řidičský průkaz pro předchozí dopravní nehodu, při které byl rovněž pod vlivem alkoholu,“ dodala Javorková.

Provoz na silnici byl zastaven a policejní hlídky odkláněly dopravu po objízdných trasách. „Při střetu došlo k úniku provozních náplní z několika vozů, které byly zachyceny a zlikvidovány pomocí speciálních sorpčních látek. Jakmile to vyšetřování na místě umožnilo, byly vraky odklizeny mimo vozovku, aby mohl být obnoven plynulý provoz,“ uzavřel Žemlička.

 

Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje