Stál v noci opilý na ulici, udal sám sebe a dožadoval se potrestání

PŘEROV – Strážníci asi nejen v Přerově jsou zvyklí přijímat různá oznámení a žádosti. Půlnoční žádost je však poněkud překvapila. Na tísňovou linku zavolal muž, který oznámil protiprávní jednání a žádal po strážnících okamžité řešení. Pachatelem byl však on sám.

Prakticky s hodinou duchů zavolal na tísňovou linku Městské policie v Přerově muž, který oznámil protiprávní jednání a žádal příjezd strážníků a okamžité řešení. Toto oznámení však mělo háček. Dle volajícího byl pachatelem on sám. Uvedl, že stojí před služebnou, je pod vlivem a úmyslně nerespektuje vládní nařízení, takže očekává příjezd hlídky. Ta skutečně přijela a snažila se muže, který měl téměř dvě promile, přesvědčit, aby se šel domů vyspat. Ten ale vehementně trval na svém řešení s tím, že chodí po ulici po večerce. „Náročná diskuze nebrala konce, takže se nakonec strážníci nechali obměkčit a s mužem sepsali oznámení, které poputuje na správní orgán,“ uvedl mluvčí Městské policie Přerov Miroslav Komínek. Na toto oznámení se dotyčný dokonce podepsal a písemně shrnul, čeho všeho se dopustil. Strážníci ještě podle Komínka dohlédli, aby se dostal bezpečně domů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .