Ve vyloupené chalupě překvapila zloděje policejní hlídka. Zrovna popíjel alkohol a odpočíval

Policisté zajistili věci, které si zloděj připravil k odnesení. Foto: Policie ČR

KAMENICE NAD LIPOU – Přímo při činu zadrželi policisté muže, který opakovaně vykrádal rekreační chalupy na Pelhřimovsku. Ze svého posledního vloupání tak zloděj odcházel s pouty na rukou a vzápětí skončil ve vazbě.

Policejní hlídka si v pondělí 11. ledna při večerní obchůzce obcí Mnich všimla jedné nezamčené chalupy. Místo vypadalo podezřele, a tak se policisté rozhodli zjistit, zdali obydlí nevyužívá k dočasnému pobytu nezvaný návštěvník. „Když do objektu vstoupili, nalezli v jedné z místností cizího muže, který zde přebýval na lehátku, topil si elektrickým vyhřívačem a konzumoval potraviny a alkohol,“ sdělila mluvčí policie Stanislava Rázlová. Překvapený zloděj, který ani nestihl zapírat, skončil na policejní služebně.

Jak policie zjistila, zadržený jedenatřicetiletý muž nebyl žádný svatoušek, ale zkušený recidivista. V minulosti byl za krádeže již třikrát odsouzen, v polovině loňského roku odešel od soudu s podmínkou. Sekat latinu však dlouho nevydržel, již v listopadu byl znovu obviněn z vloupání do chaty na Pelhřimovsku, odkud si tehdy odnesl elektrické nářadí za deset tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zloděj se při vloupačkách choval jako doma

Svou poslední návštěvu rekreační oblasti započal muž 9. ledna v noci vloupáním do jedné opuštěné chalupy v Mnichu, kde ukradl alkohol a svítilny za dva tisíce korun. Posilněn a dostatečně vybaven se pak v noci z neděle na pondělí 11. ledna vloupal do další chalupy. S tím, že zanedlouho místo opustí v doprovodu policistů, rozhodně nepočítal. „Zde si do jedné z přízemních místností nanosil různé věci, jako např. tablet, oblečení, drogerii, kuchyňské nože, které si připravil k odcizení, až bude objekt opouštět. Na místě se však ještě „zabydlel“ a v jedné z místností si zatopil elektrickým topením a ulehl,“ dodala Stanislava Rázlová.

Zadržený muž byl obviněn ze dvou trestných činů, a to krádeže a porušování osobní svobody. Již dva dny po zadržení skončil u soudu, odkud ho policisté převezli do vazební věznice. Za opakovaná vloupání, navíc v době nouzového stavu, mu nyní hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi. Případ kriminalisté dále vyšetřují.