VIDEO: Opilý muž spadl z kola, před břeclavskými strážníky se odplížil do příkopu

ilustrační foto: MěP Břeclav

BŘECLAV – Na začátku roku se vymstila muži v Břeclavi noční vyjížďka na kole v sobotu po půlnoci. Když se jej chystali zkontrolovat strážníci, upadl na zem a marně se snažil schovat v příkopu. Měl k tomu důvod, strážníci mu v dechu naměřili přes promile alkoholu.

Operátora kamerového systému v Břeclavi zaujal cyklista, který jel nejistě a cikcak. Strážníkům se snažil ujet, ale jízda rovně mu prostě nešla, až skončil na zemi. Před hlídkou se pak snažil ukrýt v příkopu, kam se po pádu odplížil. I tak ho strážníci našli a nechali ho provést dechovou zkoušku. „Více než promile alkoholu odpovídalo způsobu jízdy a jeho heroický výkon bude po zásluze odměněn,“ uvedla mluvčí břeclavských strážníků Lenka Rigó.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

O pár dnů později strážníky přivolala jedna z obyvatelek činžovního domu. Zaslechla sténání sousedky a z obavy o její zdraví vytočila tísňovou linku. Žena s hlídkou přes dveře sice komunikovala, ale hlas měla slabý a roztřesený. Přesto jakoukoliv pomoc zarputile odmítala. To ale strážníky neodradilo. Zjistili kontakt na rodinné příslušníky. Ti však od bytu klíče neměli. K seniorce se nakonec museli dostat hasiči. Jak sama uvedla, upadla a bezmocně ležela na zemi několik hodin. Strážníci ji proto předali do péče záchranářů.