VIDEO: Tyto opilé řidiče byste asi nechtěli potkat na silnici

zdroj: Policie JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ –  Ani pandemie nemohla zabránit tomu, aby se policisté na silnicích dennodenně setkávali s nezodpovědnými šoféry. Ti se před jízdou často posilňují alkoholem a drogami, kdy pak absolutně ztrácí jakékoliv zábrany.

Přitom si snad ani neuvědomují, že jejich během riskantní jízdy mohou lehce ublížit nejen sobě, ale i ostatním. Od začátku roku jich bylo na jižní Moravě odhaleno již několik desítek. Z výčtu těchto hříšníků pak bylo 24, kteří bourali pod vlivem alkoholu nebo drogy. Jedním z nich byl i devětapadesátiletý muž, který dokázal s kamionem napáchat škodu za 700 tisíc korun. Minulý pátek ráno uvnitř areálu brněnské dopravní společnosti po krátké projížďce poničil devět zaparkovaných vozidel. Po hromadném karambolu nadýchal 1,78 promile alkoholu a policistům se přiznal k vypití deseti dvanáctek. Na místě byl mu zadržen řidičský průkaz.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Nesvítící světlo naopak zase nemohlo ujít pozornosti šlapanické hlídky. Ta téhož dne večer zastavila třiašedesátiletého cizince. Ten se jim bezostyšně doznal k vypití jednoho piva. Tomu ale neodpovídala dechová zkouška, protože přístroj ukázal vysokou hodnotu kolem 2,5 promile alkoholu v dechu. O den později před půlnocí zase zakročovala hlídka na Kyjovsku, kde na rozsvícené majáky podnapilá cyklistka reagovala dost nevybíravě. Policistům totiž ukázala vztyčený prostředníček. Zastavit se jí podařilo až za pomocí donucovacích prostředků. Ale ani poté se žena  neuklidnila, ba právě naopak. Její agresivita se vůči hlídce stupňovala a nadávkami rozhodně nešetřila. Noc tak musela přečkat v policejní cele, předtím jí ještě naměřili téměř 2 promile. Povedený čtyřlístek ve středu odpoledne doplnil čtyřiačtyřicetiletý šofér. Toho tentokrát hlídka zastavila v centru Slavkova. Policistům nafoukal 2,35 promile, ačkoliv se dušoval, že vypil jen dvě piva. „Chování trojice řidičů je prošetřováno pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Mohou tak být soudem potrestáni odnětím svobody, peněžitým trestem nebo zákazem činnosti. Ženě ve správním řízení zase za několik přestupků hrozí vysoká sankce v řádech desetitisíců korun,“ vypočítal policejní mluvčí Petr Vala.