V kraji udeří silné mrazy, varují meteorologové. Teploty spadnou až na minus 18 stupňů

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Meteorologové vydali výstrahu před velmi silnými mrazy, které zasáhnou většinu republiky. Na Moravě a ve Slezsku platí varování vyššího stupně než pro Čechy, přes noc z neděle na pondělí tu totiž rtuť teploměru může spadnout až na -18 °C.

V neděli se nebe nad Zlínským krajem vyjasní, pouze ojediněle se mohou objevit mrznoucí mlhy nebo nízká oblačnost. Během odpoledne se od západu začne zatahovat a na většině území začne padat sníh. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od -8 do -5 °C.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Výstraha meteorologů před velmi silnými mrazy začne platit od nedělní osmé hodiny večer a potrvá do pondělní desáté hodiny dopoledne. V té době se dají očekávat nejnižší teploty v rozmezí -12 až -16 °C, v údolích bude možné místy naměřit i -18 °C.

Meteorologové varují před nebezpečím prochladnutí a omrznutí nechráněných částí těla už po krátkém pobytu venku. „Doporučuje se chránit se teplým oblečením ve více vrstvách, teplou obuví, rukavicemi a pokrývkou hlavy. Malé děti, starší a nemocní občané by neměli vycházet ven. Proti prochladnutí pomáhá teplý nápoj, jídlo a tělesný pohyb,“ radí odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu.