Airsoftovou puškou střílel z balkónu po autech

HRADECKO – Kriminalisté v těchto dnech obvinili sedmatřicetiletého muže z trestných činů výtržnictví a poškození cizí věci, protože se zbraní ostřeloval auta, která z balkónu viděl na křižovatce. V ohrožení mohli být i chodci.

Tohoto chování se dopustil muž v polovině března loňského roku. Střelbu prováděl z balkónu bytového domu ve třetím poschodí na Slezském předměstí v Hradci Králové. Úmyslně střílel do místa křižovatky, kde byla zaparkovaná auta. Svým počínáním mohl ohrozit i možný pohyb chodců. Ze zbraně vystřelil zhruba 30 kuliček, kterými naštěstí nezasáhl žádnou osobu, ale poškodil čelní skla čtyř osobních vozidel.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policisté muže po ohlášení této události velmi rychle objevili a zadrželi mu zbraň včetně náhradních kuliček. Vše pak putovalo na odbornou expertízu. „Ukázalo se, že se jedná o střelnou elektrickou dlouhou zbraň-airsoftovou samočinnou pušku, ráže 6 mm,“ říká policejní tisková mluvčí Iva Kormošová.

Muž svou střelbou způsobil škodu zhruba ve výši 20 tisíc korun a pokud ho uzná soud vinným, tak ho čeká pobyt za mřížemi až na dva roky.