Bohumínu se daří ve třídění odpadu, vyhrál keramickou popelnici

Foto: J. Končítková.

BOHUMÍN – Město jde příkladem v ekologickém třídění opadu. Radní minulý týden získali takzvanou keramickou popelnici za druhé místo v soutěži o nejlepší separaci odpadu v kraji.

Bohumín získal druhé místo i kategorii měst nad 15 tisíc obyvatel. V roce 2020 se do soutěže zapojilo všech 300 obcí a měst Moravskoslezského kraje.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„V našem regionu bodujeme v soutěži už několik let po sobě. Ve sbírce máme pět keramických popelnic za druhé místo a jednu za celkové vítězství. K tomu se můžeme pyšnit ještě křišťálovou popelnicí za třetí místo v celostátní soutěži. Ocenění pro nás znamená nejen zpětnou vazbu, že s odpadem v našem městě zacházíme ekologicky, ale současně i motivaci nadále vylepšovat podmínky k třídění. Poděkování patří těm Bohumíňákům, kteří se ke třídění staví zodpovědně, a také našim technickým službám BM servisu,“ uvádí starosta Bohumína Petr Vícha.

Je ale nutno dodat, že i přes úspěch Bohumín vytřídí jen zhruba 35 procent využitelných složek. Dle zákona by do pěti let mělo být tříděno až 60 procent využitelných složek komunálního odpadu.