Hořela lokomotiva, z vlaku muselo být evakuováno 18 osob

foto: HZS Královéhradeckého kraje

TRUTNOV – Dieselelektrická lokomotiva rychlíkové soupravy začala hořet během své jízdy. Strojvedoucí nahlásil požár a před příjezdem hasičů začal likvidovat oheň hasicími přístroji.

K události došlo v katastru části Bohuslavic uplynulý pátek krátce po sedmé hodině ranní. Strojvedoucí rychlíku zareagoval pohotově a s vlakem dojel do železniční zastávky v Bohuslavicích, jedná se o poslední přístupné místo před bohuslavickým tunelem. Mašinfíra vypnul motor a nahlásil událost, pak se chopil hasičáku a likvidoval oheň, který se začal šířit také na podvozek lokomotivy.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Ohniska požáru v zakouřené strojovně zlikvidovali následně hasiči ze stanice Trutnov. Díky rychlé reakci strojvedoucího se naštěstí požár nestihl rozšířit a byl pouze menšího rozsahu. Žárem od ohně byla zasažena část elektrické instalace za komutátorem generátoru,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová.

Z rychlíku muselo být evakuováno 18 cestujících, pro které byl přistaven náhradní autobus. Škodu, kterou požár způsobil byla předběžně odhadnuta na 300 tisíc korun. Uchráněné hodnoty představují částku vyšší než dva miliony korun.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Trutnova, dobrovolná jednotka z Malých Svatoňovic a drážní jednotky Správy železnic.