Kraj Vysočina uvolnil termíny pro očkování seniorů, začne už tento pátek

Ilustrační foto

KRAJ VYSOČINA – Senioři, kteří se v minulém týdnu zaregistrovali k očkování proti covid-19, mohou dostat již tento týden vakcínu. Nejpozději v průběhu dneška mělo každé očkovací centrum zadat volné termíny do systému.

Během prvních dvou hodin od zahájení registrace vyřídili v pátek 15. ledna operátoři informační COVID linky více než 150 hovorů. „Většina volajících potřebovala pomoci s kompletní registrací, neovládala práci s internetem, neměla připojení, někteří na text neviděli nebo se obávali, že registraci nezvládnou. Odpoledne jsme řešili případy volajících, kteří se nedočkali SMS s doručením prvního ověřovacího kódu nebo neměli trpělivost na něj čekat,“ sdělila operátorka linky Klára Jiráková.

Očkování prvních zaregistrovaných seniorů začne již v pátek 22. ledna. Každé očkovací centrum v krajských nemocnicích na to vyčlenilo 90 dávek vakcíny. Po uvolnění termínu obdrží registrovaný senior na mobilní telefon SMS s instrukcemi a výzvou k potvrzení místa, výběru termínu a času. „Nemocnice budou v pátek připraveny očkovat látkou, která má dorazit ve čtvrtek. Od jejího dodání se celý proces očkování v rámci rezervovaných termínů odvíjí,“ upozornil hejtman kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Volné termíny zadávala očkovací centra do systému průběžně. Nemocnice Nové Město na Moravě to zvládla už o víkendu, Nemocnice Pelhřimov dnes dopoledne. V tuto chvíli jsou již jejich termíny plně obsazeny. I zbylé tři krajské nemocnice, Jihlava, Třebíč a Havlíčkův Brod, měly termíny do systému přidat během dneška.