Miminko příliš spěchalo, díky záchranářům se narodilo zdravé

foto: ZZS JMK

BRNO – Poslední den loňského roku v brzkých ranních hodinách začala mít mladá žena z Brněnska, které do předpokládaného termínu porodu zbývaly ještě dva týdny, náhle závažné potíže. Na tísňovou linku zavolal její manžel a požádal o pomoc.

Na místo vyslalo operační středisko záchranářskou posádku a lékaře. „Pacientku jsem vyšetřila, s kolegy jsme pak podali léky a poskytli infuzní terapii. Jednalo se o potenciálně život ohrožující stav. Bylo jasné, že maminka musí rychle do nemocnice a dítě přijde brzy na svět a že každá minuta je teď důležitá. Rodička totiž měla v anamnéze závažnou diagnózu, která neumožňuje bezpečný přirozený porod,“ vysvětlila lékařka Jana Hanzálková, která ženu společně se záchranáři ošetřovala. Pacientku sanitka převezla přímo na porodní sál, kde pak přišlo na svět zdravé a krásné miminko. Tobík je v pořádku, má obrovskou chuť k jídlu a dobře prospívá. „Chci moc poděkovat všem zdravotníkům, kteří se o to zasloužili. Těm na porodním sále, ale také lékařce a záchranářům, kteří se o mě postarali a bezpečně mě převezli do porodnice. Jak jsem byla ujištěna, rychlý zákrok záchranné služby napomohl k tomu, že máme zdravého syna. Všem moc děkuji,“ říká maminka Romana. Jsme moc rádi, že příběh měl šťastný konec, a chlapečkovi i jeho rodičům přejeme do života jen to nejlepší.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.