Nedělní požár zastavil tramvaje. Kde hořelo?

Zdroj: HZS Praha

PRAHA – Několik jednotek hasičů se v neděli dopoledne sjelo do ulice Ječná, kde byl ohlášen kouř z jednoho domu. Z domu odešly čtyři osoby a byl také blokován provoz tramvají. Škoda na domě nevznikla, protože právě prochází rekonstrukcí.

Operační středisko hasičů přijalo informaci o kouři, který vychází z vybydlené budovy v rekonstrukci v ulici Ječná, osm minut před devátou hodinou dopolední,“ informovala mluvčí pražských hasičů Kateřina Suchánská. Jako první na místo dorazila jednotka hasičů ze stanice Sokolská, která to měla doslova za rohem. Ta zjistila, že se jedná o požár v mezistropním prostoru.

Na místo byla vyslána ještě jednotka z Krče a dobrovolná jednotka z Dolních Měcholup,“ doplnila mluvčí. Hasiči provedli průzkum celé budovy, kdy vyhledávali zdroj požáru. Během jejich zásahu byl blokován tramvajový provoz v ulici Ječná. Z domu vyšly celkem čtyři osoby. Na uhašení požáru nasadili hasiči dva vodní proudy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Také použili dvě řezací zařízení Cobra. To se využívá k bourání a řezání do všech materiálů. V devět hodin a jednačtyřicet minut byla ohlášena lokalizace požáru, po které následovaly dohašovací a rozebírací práce. Přestože požár zasáhl podlahu o ploše deset krát šest metrů, jednu místnost a stropy, nevznikla žádná škoda na majetku, vzhledem ke stavu budovy. „Příčinou byla nedbalost při manipulaci s otevřeným ohněm, ke zranění nedošlo,“ uzavřela mluvčí.