Policisté zadrželi muže, který vykrádal a poškozoval karavany

foto: Policie ČR

TRUTNOVSKO – V těchto dnech obvinili trutnovští policisté šestadvacetiletého muže z toho, že v prosinci loňského roku loupil v karavanech. Z nich bral doslova všechno, co mu přišlo pod ruku.

Těchto vloupání se dopustil mezi 3. a 5. prosincem 2020 v autokempu ve Špindlerově Mlýně. Provinilec vnikl do čtyř karavanů okny nebo dvířky od úložného prostoru. Pak mu už nic nebránilo v jeho lupu, sebral z nich jídlo, pití, elektroniku, drogistické věci, oblečení i vybavení karavanů. Do tří obytných přívěsů se lapkovi nepodařilo vniknout.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Šestadvacetiletého podezřelého muže policisté dopadli ve čtvrtek minulý týden a následně ho obvinili z trestných činů krádež, poškození cizí věci a porušování domovní svobody,“ říká policejní tisková mluvčí Iva Kormošová. Obviněný muž vyšetřovatelům odevzdal větší část svého lupu, který měl uschovaný ve svém pokoji jednoho místního hotelu, ve kterém pracuje jako kuchař. Věci tak mohly být vydány zpět jejich majitelům.

Vyšetřováním policisté zjistili, že se muž vydal na lup do kempu dvakrát za sebou. Při prvním zlodějském výletě si odcizené věci odnesl v povlečení na polštář, při druhém lupu v cestovním kufru. Obě tyto věci našel v karavanech. „Z evidencí policisté zjistili, že obviněný muž má v rejstříku trestů již několik záznamů týkající se převážně majetkové trestné činnosti. Naposledy opustil brány věznice v srpnu 2019, kde si odpykával 20měsíční trest za krádež,“ dodává tisková mluvčí.

Na některých obytných přívěsech způsobil větší škodu poškozením než na odcizených věcech. Škoda je vyčíslena minimálně na 130 tisíc korun. Protože se krádeží dopustil v době nouzového stavu, tak mu hrozí až 8 let ve vězení. Prozatím je muž stíhán na svobodě.