Safari přišlo o samici nosorožce

Foto ilustrační

TRUTNOVSKO – Samice nosorožce měla velkou zásluhu na světovém věhlasu města Dvůr Králové nad Labem a v posledních dnech ji museli nakonec uspat. Ředitel parku na ni vzpomíná jako na neobyčejnou samici.

Samice nosorožce černého Jessi patřila k nejstarším členkám dvorského chovu a stala se absolutním rekordmanem v počtu odchovaných mláďat. Celkem jich bylo osm a poslední z nich přišlo na svět před pěti lety. Safari Park je tak díky ní nejúspěšnějším chovatelem těchto nosorožců mimo Afriku. Zoologové se rozhodli Jessi uspat kvůli zdravotním potížím spojených s vysokým věkem. „Je nám líto každého zvířete, o které přijdeme. V případě Jessi ovšem musíme připomenout, že šlo o zcela neobyčejnou samici, jejíž přínos pro dvorský safari park je obrovský. Bez nadsázky se dá mluvit také o její zásadní úloze v záchraně nosorožců černých přímo v Africe,“ uvedl ředitel parku Přemysl Rabas.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.