Tradiční frýdeckomístecká sbírka vytěžila 63 tisíc korun

Peníze. Ilustrační foto: T. Branda.

FRÝDEK-MÍSTEK – Tradiční sbírka ke konci roku 2020 s názvem Vánoční strom vytěžila 63 tisíc korun, finance půjdou do místního domova pro seniory.

Loňská sbírka byla velmi povedená, občané se složili a vybrali druhou nejvyšší částku za posledních deset let. Více se podařilo vybrat jen v roce 2019, kdy až 77 tisíc korun putovalo do místního hospice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Jsem velice mile překvapen, na náměstí se vzhledem k protikoronavirovým opatřením nekonal žádný kulturní program a návštěvnost byla mnohonásobně nižší než v minulých letech, přesto lidé k Vánočnímu stromu na náměstí zavítali a do pokladničky u něj přispěli na dobrou věc. Všem dárcům patří velké poděkování,“ upřesnil primátor města Mihal Pobucký.

Finance půjdou na zdravotnické pomůcky, mezi kterými by nemělo chybět chodítko, speciální vozík anebo dynamické antidekubitní matrace. Výtěžek se na účet domova dostane během úterý.