Vlastníci kulturních památek mohou žádat o příspěvek

Foto ilustrační

TRUTNOVSKO – Ministerstvo kultury má i letos příspěvek na obnovu kulturních památek. Jsou ale jasně dané podmínky, které musí jejich vlastník splnit a též musí přispět i vlastními financemi. Uzavírání přihlášek je do konce února.

Ministerstvo kultury má pro vlastníky kulturních památek dobrou zprávu, vyhlásilo opět dotační program. Pro město Dvůr Králové nad Labem je rozdělena částka 950 tisíc korun. Finance jsou určeny pro obnovu nemovitých kulturních památek, které nejsou národními kulturními památkami a nejsou ve vlastnictví ČR. Může jít i o movitý majetek pěvně spojený se stavbou jako např. varhany a oltáře v kostelech. „Uzávěrka pro podání žádostí je 28. února 2021. Minimální výše příspěvku je 50 tisíc korun a podíl vlastníka je minimálně 20 % z nákladů, k nimž se poskytnutý příspěvek váže,“ dodává Jan Skalický z městského úřadu.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.