Již druhé miminko se letos narodilo cestou do porodnice. Malý Martínek se má čile k světu

Martínek s příchodem na svět spěchal. Foto: ZZS Kraj Vysočina

VELKÁ BÍTEŠ – K Viktorkovi narozenému na začátku ledna v sanitce přibyl včera „sanitkový bráška“. Dojet do porodnice maminka ze Žďárska nestihla, a tak miminku na svět pomohli zdravotníci ze záchranky.

Mladá žena, které se blížil porod, odjížděla v pondělí 18. ledna dopoledne se svým partnerem do nemocnice. Cestou ji však přepadly silné kontrakce, proto museli zastavit a přivolat záchranku. V sanitce kontrakce mamince ještě zesílily, takže záchranářům z Velké Bíteše začalo být jasné, že do porodnice včas dojet nestihnou.

„Bylo přesně jedenáct hodin dopoledne, když se pod dálničním mostem ve Velké Bíteši poprvé hlasitě ozval malý Martínek. Porod proběhl tak rychle, že při dojezdu lékařské posádky z Náměště nad Oslavou už leželo spokojené miminko v náručí své matky,“ informoval mluvčí záchranné služby Petr Janáček. Novorozené miminko, kterému zdravotníci zajistili okamžitý tepelný komfort, zároveň vyšetřil lékař.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Po úspěšném porodu byl Martínek spolu se svou šťastnou maminkou dopraven do nemocnice v Ivančicích. „Za celou Zdravotnickou záchrannou službu Kraje Vysočina moc gratulujeme! Tyto zásahy s dobrým koncem se našim zdravotníkům zkrátka nikdy neomrzí,“ dodal Petr Janáček.