Jménem své přítelkyně si vzal půjčku, mladá žena ale neměla pochopení

Ilustrační foto

JIHLAVA – Podezření z úvěrového podvodu čelí mladý muž z Jihlavska, který si sjednal půjčku na svou přítelkyni. Ta o ničem nevěděla, a tak případ nakonec skončil na policii.

O promyšleném podvodu, který se stal vloni v létě, dnes informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Šestadvacetiletý mladík, který měl řadu dluhů, dlouhodobé problémy se splácením a nutně potřeboval další peníze, si řekl, že svou přítelkyni nemusí informovat o všem, co dělá. „Nejprve požádal prostřednictvím telefonické a internetové komunikace o půjčku u finanční společnosti, přičemž uvedl údaje ženy. S žádostí ale neuspěl a půjčka mu nebyla schválena,“ uvedla Jana Kroutilová.

Mladík se však jen tak nevzdal a za pár dní to zkusil znovu. A byl úspěšnější, podařilo se mu půjčit si osm tisíc korun. Dlužníkem v tu chvíli samozřejmě nebyl on, ale mladá žena, která o tom neměla ani tušení. Sjednanou půjčku následně nikdo nesplácel, a tak jí přišla na adresu výzva k zaplacení. Podvedená žena na nic nečekala a na svého podařeného přítele podala trestní oznámení.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Policisté zjistili, že získané peníze použil mladík pro vlastní potřebu. V případě, že bude z trestného činu obviněn, mu hrozí až dvouletý trest vězení. Případ řeší policie ve zkráceném přípravném řízení.