Krajští úředníci pomáhají seniorům s registrací na očkování

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Krajský úřad zřídil bezplatnou linku pro seniory z Moravskoslezského kraje. Na ní pomáhají úředníci seniorům starším 80 let s objednáním k vakcinaci.

Občané ve věku nad 80 let se teď mohou obrátit na krajský úřad kvůli objednání na očkování. Bezplatná linka, na které jsou k dispozici úředníci pomáhající seniorům s registrací, funguje na čísle 800 720 210.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Senioři ve věku nad 80 let věku se mohou na očkování registrovat od pátku 15. ledna. Linka krajského úřadu je pro ně v provozu denně od 8,00 do 18,00 hodin, včetně sobot a nedělí.  Registraci k očkování můžou senioři samozřejmě provést i sami přes rezervační systém ministerstva zdravotnictví.

„Očkování je pro nás nadějí, že se konečně naše životy vrátí do normálu. Všichni už jsme aktuální situací vyčerpaní, všichni si přejeme, aby už pandemie odezněla a my se mohli vrátit ke svým koníčkům, do společenského života, ale také do práce nebo ke studiu,“ uvedl u příležitosti spuštění linky pro seniory hejtman Moravskoslezského kraje, Ivo Vondrák.