Město žádá o dotaci na stavbu bazénu za Lužánkami

Vizualizace: Starez Sport

BRNO – Na konci prosince roku 2020 Rada města Brna schválila zahájení zadávacího řízení na stavbu 25metrového bazénu za Lužánkami. Nyní radní podají žádost o dotaci z programu Národní sportovní agentury.

Na stavbu město hledá zhotovitele, Národní sportovní agentura uveřejnila výzvu k programu, který podpoří výstavbu sportovní infrastruktury v letech 2020 až 2024. Radní proto schválili podání žádosti o dotaci, která by mohla dosáhnout 90 milionů korun. Zbylé náklady uhradí město ze svého rozpočtu. Důvodem stavby bazénu je nedostatek plaveckých ploch v Brně a možnost konání mezinárodních plaveckých soutěží. Nový bazén bude mít délku 25 metrů, 8 drah o šířce 2,5 metru, hloubka bude od 1,2 do 1,6 metrů. Vedle bude k dispozici ještě menší 16metrový bazén pro děti na výuku plavání.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Nový bazén vznikne v prostorech pod nevyužívaným parkem při hlavním vstupu do objektu, kde byl v minulosti školní 16metrový bazén a veslařský trenažér. „Počítáme s tím, že k jeho provozu budou využity stávající technologie, které již za Lužánkami fungují. Naším cílem je postavit bazén vhodný pro plavecké závody, utkání vodního póla, rozplavby při mezinárodních závodech atd.,“ řekl Jaroslav Suchý, radní pro oblast sportu. V rámci stavby budou zrekonstruovány vstupní prostory současného bazénu, terasy a částečně také zázemí. Revitalizovány budou přilehlé plochy, chodníky a parkovací místa. Prostory budou bezbariérové a u nového bazénu bude k dispozici tribuna pro 200 osob.